​​​​​​​Не звільняється пам’ять відлунює знову роками...

Дата: 01.12.2023 21:39

Не звільняється пам’ять відлунює знову роками

Я зітхну …запалю обгорілу свічу,

Помічаю: не замки-твердині, не храми –

Скам’янілий чорнозем – потріскані стіни плачу.

Піднялись, озиваються в десятиліттях,

З долини, аж немов з кам’яної гори

Надійшли. Придивляюсь : Вкраїна, ХХ століття

І не рік, а криваве клеймо – «33»

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Долучіться в цей день о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. Цього року ми вдруге вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Приєдналися до заходів вшанування жертв голодомору й учні 8 – 11 класів Шамраївського НВК. 24 листопада біля пам’ятного знака Жертвам голодомору 1932 – 1933 років було проведено мітинг-реквієм за померлими під час голодомору. Учнівський і педагогічний колектив разом з жителями села та настоятелем Святоспиридонівської церкви пом’нули невинно убієнних земляків. Ведучими мітингу були учні 8 класу і класний керівник Л.В. Товстоног.