Право батьків на вибір форми здобуття освіти дитиною під час поширення коронавірусної хвороби

Дата: 17.11.2020 14:09

Сьогодні в Україні є можливість навчатися як у традиційній формі, так і дистанційній, екстернатній або домашній. Відтепер батьки мають можливість обирати спосіб та форму навчання дитини, орієнтуючись на її потреби та захист.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про освіту» загальна середня освіта може бути організована за такими формами:

• інституційна:
  • очна (денна, вечірня) форма здобуття освіти - це спосіб організації навчання здобувачів освіти, що передбачає їх безпосередню участь в освітньому процесі;
  • заочна форма здобуття освіти - це спосіб організації навчання здобувачів освіти шляхом поєднання очної форми освіти під час короткочасних сесій і самостійного оволодіння освітньою програмою у проміжку між ними;
  • дистанційна форма здобуття освіти - це організація освітнього процесу в умовах віддаленості один від одного його учасників та їх як правило опосередкованої взаємодії в освітньому середовищі, яке функціонує на базі сучасних освітніх технологій;
  • мережева форма здобуття освіти - це спосіб організації навчання здобувачів освіти, завдяки якому оволодіння освітньою програмою відбувається за участю різних суб'єктів освітньої діяльності, що взаємодіють між собою на договірних засадах;
  • індивідуальна:
  • екстернатна форма здобуття освіти (екстернат) - це спосіб організації навчання здобувачів освіти, за яким освітня програма повністю засвоюється здобувачем самостійно;

-сімейна (домашня) форма здобуття освіти можлива для осіб віком до 18 років, батьки яких виявили бажання організувати освітній процес самостійно. На відміну від екстернату, на сімейну форму навчання може перейти будь-який учень;

• індивідуальна (педагогічний патронаж) - це дистанційна форма навчання, під час якого вчитель навчає дитину вдома. Така форма передбачена для учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати навчальний заклад  щодня або перебувають на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я. Педагогічний патронаж передбачає індивідуальний супровід вчителя для конкретного учня.

Звертаємо увагу, що переведення на будь-яку форму здобуття освіти можливе лише за заявою батьків або повнолітніх здобувачів освіти.

Виникає питання: «Чи відпускати дитину до школи з огляду на ситуацію з коронавірусом?»

Якщо ваша дитина не має жодних симптомів, таких як лихоманка або кашель, і якщо органи влади у сфері охорони здоров’я або інші відповідні офіційні служби не видали наказів чи роз’яснень щодо закриття школи вашої дитини, дитині краще продовжувати ходити до школи.

Якщо у вас або у вашої дитини спостерігається підвищення температури, кашель або утруднене дихання, вам слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Також варто пам’ятати про строк самоізоляції, який становить 14 днів.

Після закінчення строку самоізоляції законодавством України не визначено обов’язок учнів, їхніх батьків та інших законних представників подавати до закладу освіти будь-які документальні підтвердження (довідки, висновки тощо) щодо стану здоров’я учнів для продовження відвідування ними навчальних занять після завершення самоізоляції.

Також рекомендуємо слідкувати за епідемічною ситуацією із респіраторними захворюваннями та коронавірусною інфекцією, використовуючи офіційні джерела.

Читайте та виконуйте рекомендації лікарів про заходи профілактики захворювань. Знання запобіжних заходів і способів отримання достовірної інформації допоможе скласти вам план захисту себе, своїх дітей та інших осіб.

За інформацією сектору освіти