A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Сквирської міської ради

Сквирський РС ГУ ДСНС інформує

Дата: 08.05.2018 19:53
Кількість переглядів: 146

Під час пожежі людина може отримати термічні опіки, спричинені контактом із полум’ям, розжареними предметами або рідинами, що горять. Вогонь здатний уразити відкриті ділянки тіла, зокрема обличчя та руки. Найбільш небезпечні опіки з’являються від палаючого одягу, який складно загасити або скинути.

Важкість опіку залежить від температури, причини виникнення, тривалості дії полум’я, місцезнаходження на тілі, площі ураження та глибини пошкодження, віку постраждалого і стану його здоров’я (зазвичай, люди старше 60 років, діти молодше 5 років і хронічні хворі важче переносять опіки, ніж решта).

Фахівці розрізняють чотири ступені опіків залежно від глибини та площі термічного ураження шкіри й тканин. Опік І ступеню характеризується почервонінням шкіри, набряком і болем. Опік II ступеню супроводжується утворенням пухирів, наповнених прозорою жовтуватою рідиною. Опік ІІІ ступеню поділяють на групи А та Б. При опіках ступеню ІІІ-А настає неповне омертвіння шкіри зі збереженням її паросткових зон. При опіку ступеню ІІІ-Б шкіра уражається на всю глибину. Опік IV ступеню – це найтяжча форма опіку, при якій ушкоджуються шкіра, м’язи, сухожилля, кістки тощо.

Порядок надання першої допомоги при різних ступенях опіків зображений на інфографіці, поданій нижче.


 

Ці правила  важливо запам’ятати дітям.

     Якщо виникла пожежа і поруч немає дорослих, що робити:

- не панікувати, постарайтеся бути зібраним і уважним.

- викликати службу порятунку за телефоном 101. Повідомити своє прізвище, точну адресу, поверх, що і де горить. Якщо можливо повідомити сусідів.

- невелике загорання спробуйте загасити водою, піском, землею. Не намагайтеся загасити сильну пожежу – негайно покиньте приміщення.

- не ховайтеся під ліжко, в шафи, у ванній кімнаті. При задимленні закрийте ніс і рот вологою хустинкою або шарфом, лягайте на підлогу і поповзом пробирайтеся до виходу.

- якщо горить електроприлад спробуйте висмикнути вилку з розетки або знеструмити через електрощит

       Шановні батьки, проводьте бесіди з дітьми про те, як вони повинні поводитися при виникненні пожежі. Не залишайте на видних місцях сірники, запальнички, стежити за справністю електроприладів, ховати від дітей ємності з хімікатами і горючими речовинами.

                                                                             Сквирський РС ГУ ДСНС


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень