Сектор освіти Сквирської РДА

Міні-музей народознавства «Диво плетіння з лози та соломи»

У Рудянському дошкільному навчальному закладі «Сонечко» почав функціонувати міні-музей народознавства «Диво плетіння з лози та соломи».

 

Створено міні-музеї силами працівників дитячого садка та батьків вихованців середньої та молодшої групи, які постійно поповнюють його новими експонатами. Міні-музей в дитячому садку — це особливий розвивальний простір, створений з метою долучення дитини до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності.

 

Мета: Ознайомити дітей з українськими народними ремеслами,   їх історичними витоками та сучасним використанням; поглибити та закріпити знання малят , про народні символи та обереги; збагачувати словниковий запас дітей назвами предметів українського побуту; виховувати інтерес до особливостей старовинної національної оселі, почуття поваги до українських народних звичаїв, обрядів, традицій, до людей творчої праці; прищеплювати бажання вивчати історію рідного краю, зацікавленість витворами мистецтва українських майстрів; заохочувати дітей до творчості.

 

Основні завдання міні-музею:

· розширення і поглиблення знань дітей про культуру, побут, ремесло українців;

-навчити дитину бачити історико-культурний контекст речей, які його оточують,( оцінювати  з точки зору             

   розвитку історії та культури)

· формування в дітей розуміння нерозривності зв’язку між минулим, сучасним і майбутнім;

· формування в дітей уявлення про справжні музеї;

· активізація процесу переходу від бачення краси до її активного втілення в різних формах життєдіяльності дітей.

· виховання в дітей почуття поваги до культурної спадщини свого народу;

· Функціонування міні-музею дає можливість вихователям дитячого садка використовувати представлені в ньому матеріали в освітньому процесі.

 « повернутися до списку новин