Сектор освіти Сквирської РДА

При відпочинку на воді пам’ятай!

Купатися можна лише на спеціально відведених пляжах. Не варто плавати в заболочених місцях і там, де є водорості. Те ж стосується каналів, обкладених бетонними плитами або камінням. З часом вони обростають мохом, стають слизькими, тож вибратися з каналу важко навіть тренованій людині. 
 

 

Одне з перших правил: випив алкоголь – у воду ні ногою. Не можна плавати в штормову погоду або в місцях сильного прибою. Не рекомендується купатися при температурі води нижчій за +15 градусів - можлива раптова втрата свідомості. Це може статися через різке занурення у холодну воду після перегрівання організму. Небезпечно купатися з підвищеною або низькою температурою тіла.

Не слід пірнати в незнайомих місцях – під водою можуть виявитися колоди та камені. Не варто запливати за буйки та підпливати близько до човнів – може затягти під дно судна. Не можна штовхати когось у воду, занурювати з головою і ставити підніжки. Людина може захлинутися. 

Потрапивши в сильну течію, не намагайтеся з нею боротися. Пливіть вниз за течією під невеличким кутом, поступово наближаючись до берега. Не губіться, потрапивши у водоверть. Якомога глибше пірнатйте і потужним ривком спробуйте випірнути убік. У будь-якій ситуації зберігайте спокій та не метушіться. 

В разі надзвичайних ситуацій телефонуйте рятувальникам за номером 101. « повернутися до списку новин