Відділ освіти Сквирської РДА

29 січня 2018 р. - 100 років бою під Крутами

29 січня 2018 року  вшановують пам'ять борців за незалежність та державність України, які 100 років тому загинули у бою під під Крутами.

 

 

Напередодні учні та педагоги Сквирської школи № 2, які є членами Сквирської міської організації СУМ в Україні, відвідали Меморіальний комплекс "Пам'яті героїв Крут".  Автор меморіалу, Анатолій Гайдамака, створив пам’ятник у вигляді насипаного пагорба заввишки 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону. Вона нагадує колони Київського університету, в якому навчалася більшість студентів, яки загинули під Крутами. Біля підніжжя пагорба побудована капличка, а поруч із пам’ятником озеро у формі хреста. Навпроти монумента відтворено залізничний перон Києва поч. ХХ ст. З обох боків перону на коліях розташовані 7 старовинних залізничних вагонів, подібних до тих, на яких їхали на фронт учасники бою. 

  

Цікаве відкриття у рік ювілею бою під Крутами зробив співробітник Інституту історії України НАН Віталій Скальський: віднайшов та оприлюднив біографію одного з героїв Крут, який похований на Аскольдовій могилі. Ним виявився наш земляк, уродженець села Антонів, Борозенко-Конончук Олександр Євстафійович. До речі, дані про цю людину відсутні навіть в експозиції музею Меморіального комплексу.

29 січня для учнів 1-11 класів Сквирської школи № 2 класні керівники провели уроки патріотизму та години спілкування. Також  у школі організовано перегляд документальних фільмів,експозицію та книжкову виставку. Учнів 5-11 класів провели квест "Пам'яті героїв Крут". Учні 6-Б класу разом з класним керівником Ольгою Рабодзей побували у районній дитячій бібліотеці, де їх познайомили з історією бою під Крутами.За матеріалами сайту Сквирської ЗОШ №2« повернутися до списку новин