Звернення Головного управління ДСНС

Дата: 22.10.2021 10:57

За минулу добу рятувальники Київщини 34 рази залучалися до гасіння трав’яного настилу та сміття.

Щорічно підпали сухої трави перетворюються в рукотворне стихійне лихо. Іноді трава випалюється навмисне сільськогосподарськими організаціями для очищення полів від небажаних залишків рослинності, але набагато частіше причиною загоряння трави стає недбалість, необережність, а то і хуліганство дорослих людей, у яких «вистачає розуму» викинути непогашений недопалок з вікна автомобіля, залишити непогашеним багаття після пікніка, а то і почати випалювання трави просто так. Нерідко запалений сірник в траву кидають діти, заради забави зовсім не турбуючись про наслідки.

Так, за останню добу рятувальники Білоцерківського району, Броварського району, Обухівського району вже неодноразово залучались до гасіння подібних випадків.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки:

- не паліть суху траву;

- не дозволяйте дітям бавитися з сірниками;

- не залишайте в лісі предмети - скляний посуд, який в сонячну погоду може запалити суху рослинність;

- при виявленні пожежі прийміть заходи щодо її гасіння;

- при неможливості погасити займання самотужки, відходите в безпечну відстань і негайно повідомляйте про нього за телефоном: 101.

Пам’ятайте! Горіння трави загрожує трагічними наслідками!

Бережіть себе і своїх близьких!

ГУ ДСНС України у Київській області