Сквирський РС ГУ ДСНС України у Київській області інформує

Дата: 12.07.2021 11:04

Шановні батьки! З метою недопущення трагічних наслідків та травмування неповнолітніх, рятувальники закликають вас не залишати малолітніх дітей без нагляду та змалечку навчати їх основам безпеки!

Візьміть до уваги такі рекомендації:

• не забувайте, що найкращим способом навчання дітей є власний позитивний приклад;
  • встановіть із дитиною довірливі стосунки, щоб вона розповідала вам про свої наміри та дослухалася до ваших рекомендацій та застережень;
  • поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні і вогнепальні предмети, яку небезпеку вони несуть;
  • розкажіть дитині про можливі "вуличні" загрози та небезпеки, застерігайте її від самостійного відвідування потенційно небезпечних місць (водойм, кар’єрів, поблизу залізниці тощо);
  • поясніть чаду про небезпеку використання піротехнічних засобів;
  • окресліть дитині коло людей, до яких вона може в разі потреби звернутися за допомогою;
  • не залишайте малолітніх дітей самих вдома;
  • дотримуйтеся правил безпечної життєдіяльності, щоб зберегти власне життя та здоров’я, а також вашої дитини.

Пам’ятайте, саме від вас залежить безпека та добробут вашої дитини!

Ці правила  важливо запам’ятати дітям.

Якщо виникла пожежа і поруч немає дорослих, що робити:

- не панікувати, постарайтеся бути зібраним і уважним.

- викликати службу порятунку за телефоном 101. Повідомити своє прізвище, точну адресу, поверх, що і де горить. Якщо можливо повідомити сусідів.

- невелике загорання спробуйте загасити водою, піском, землею. Не намагайтеся загасити сильну пожежу – негайно покиньте приміщення.

- не ховайтеся під ліжко, в шафи, у ванній кімнаті. При задимленні закрийте ніс і рот вологою хустинкою або шарфом, лягайте на підлогу і поповзом пробирайтеся до виходу.

- якщо горить електроприлад спробуйте висмикнути вилку з розетки або знеструмити через електрощит

Шановні батьки, проводьте бесіди з дітьми про те, як вони повинні поводитися при виникненні пожежі. Не залишайте на видних місцях сірники, запальнички, стежити за справністю електроприладів, ховати від дітей ємності з хімікатами і горючими речовинами.