Сектор освіти Сквирської РДА

Табір – територія радості

З метою реалізації Державної програми відпочинку та оздоровлення дітей у літній період при Самгородоцькій ЗОШ протягом 14 днів працював табір «Веселка», який відвідували 74 учні.

Уся виховна робота табору була спрямована на те, щоб допомогти дітям розкрити творчі здібності, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Свою роботу вихователі спрямовували на оздоровлення дітей, як фізичне, так і моральне. Адже дитина – це скринька з фантазією, талантом, упевненістю в собі, її просто потрібно вчасно відкрити. План виховної роботи табору «Веселка» насичений різноманітними заходами та складався з урахуванням побажань дітей. Досвід показав, що пришкільний табір діти хочуть бачити схожим на заміські табори. Перш за все дітей привертають змістовні культурно-масові заходи, яскраві дійства та особиста участь у всіх справах. Тому, організовуючи дозвілля учнів, вихователі проводили різноманітні свята, усні журнали, веселі старти, ігрові конкурси та цікаві екскурсії.

Творчий колектив учителів працював за заздалегідь складеним планом роботи табору, в якому кожен день мав тематичну назву, що дало змогу ефективно спланувати виховну роботу за напрямками діяльності. Проведені День знайомств, День казки, День моди та дизайну (Н.В.Гальчинська), День дружби та ввічливості, День спорту (О.М.Вишнякова), День захисту дітей, День патріота (Г.Н.Баранівська, М.Ф.Бойко), День довкілля та екологічного здоров’я, День туриста (А.М.Левадня), День добра (З.Ф.Лисюк). Учні із задоволенням грали в ігри, брали участь у конкурсах та командних естафетах, вікторинах, змаганнях, співали і танцювали, розгадували кросворди, складали розповіді, з великим захопленням виготовляли листівки-привітання, малювали малюнки, писали листи, проводили акції («Діти світу, єднайтесь!», «Хвилинка добрих справ») та вернісажі («Сміх – продовжує життя», «Заспіваймо пісню веселеньку»). Також учні здійснили цікаві та пізнавальні екскурсії – відвідали парк щасливих тварин «ХІІ місяців» та «Експериментаніум».

Крім того кожного дня вихователі проводили інструктажі та бесіди з безпеки життєдіяльності: «Культура поведінки в таборі», «Правила поведінки у лісі та в парку», «Правила поведінки на спортивному майданчику», «Тепловий і сонячний удар. Правила надання першої медичної допомоги», «Вода – необхідна складова людини», «Пожежна безпека», «Газ у побуті», «Небезпека на дорогах» тощо.

Підсумком роботи табору стала розважальна програма «Поєднала нас «Веселка», на якій учням було вручено грамоти та дипломи, відзначено творчу і зразкову роботу вожатих Ляшук Вікторії, Дорофеєвої Вікторії, Чернявської Дарії, Лисовець Лізи та Шептицької Аліни. Вже традиційно учні заповнили скарбничку відгуків та побажань про життя в таборі «Залишаю вам на згадку».

За час табірної зміни діти потоваришували, краще пізнали один одного, навчилися працювати у колективі, дізналися багато цікавого, розкрили свої таланти та вподобання, усвідомили важливість здорового способу життя, піклування про здоров’я змалечку.

Учнівський, батьківський та педагогічний колектив висловлюють щиру подяку спонсорам – директору Сквирського КХП Дорошенку В.О., директору ТДВ «Шамраївський цукровий завод» Драчинському С.М., директору СГПП ім.Гагаріна Щербаку В.Г., голові піклувальної ради Титарчуку В.І., депутату Київської обласної ради Скрипі В.І., які посприяли повноцінному функціонуванню табору та відпочинку дітей, адже учні отримали безліч неймовірних вражень та яскравих емоцій, які будуть супроводжувати їх все літо.

Табірна зміна закінчилась, але Самгородоцька шкільна родина не прощається з «Веселкою», а лише каже: «До нових зустрічей, «Веселко», у новому навчальному році!»

Н.В.Гальчинська, заступник начальника табору з виховної роботи.« повернутися до списку новин