Сектор освіти Сквирської РДА

Навчальний тренінг «Медіаграмотність та розвиток критичного мислення як інструментарій захисту від маніпулятивного впливу медіа контенту»

12 лютого 2020 року відповідно до плану роботи сектору освіти Сквирської райдержадміністрації на базі методичного кабінету відбувся навчальний тренінг для заступників директорів з виховної роботи на тему «Медіаграмотність та розвиток критичного мислення як інструментарій захисту від маніпулятивного впливу медіа контенту», який провела Любов Котяй, методист РМК.

Мета тренінгу: розвиток у педагогів медіакомпетентності як єдине ціле і угоджений комплекс інформаційної, медійної і технологічної компетенцій та надання методичного інструментарію для реалізації завдань впровадження основ медіаграмотності в освітній простір.

Педагоги ознайомилися з азбукою медіаграмотності, з ризиками та небезпекою медіа: науковий погляд, десятьма необхідними компетентностями медіаграмотної людини та технологією розвитку критичного мислення.

Під час практичного етапу педагоги користувалися прийомами «Я в медіа середовищі», «Хто надіслав тобі листа?», «У світі медіа», «Складання коментарів», провели мозковий штурм на тему «Що для вас означає «медіаграмотність»?

Для заступників директорів був проведений супершвидкий урок з медіагігієни, під час якого вони отримали «Цифровий комплект виживання або навички цифрового громадянина». Також присутні переглянули уривок провокації «Чому лайк в соцмережі дорожчий за мамин поцілунок», після якої вони отримали практичний кейс для роботи з батьками та лайфхаки для продуктивності вчителів.

Після завершення тренінгу відбулася інструктивно-методична нарада на якій педагоги обговорили:

  • Про організацію роботи зі створення безпечного освітнього середовища
  • Про рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) від 18 грудна 2018 року №2657 - VІІІ»
  • Про особливості проведення І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
  • Про формування національної ідентичності та національно-патріотичного виховання як стратегічного напрямку державної політики України
  • Про відзначення Дня рідної мови у закладах освіти району
  • Про особливості проведення Шевченківських днів у закладах  освіти району
  • Про відзначення дня Героїв Небесної Сотні

 

 

 « повернутися до списку новин