Сектор освіти Сквирської РДА

Відбувся майстер – клас

12.12.2019 року на базі Сквирського інклюзивно-ресурсного центру відбувся майстер – клас вчителя-методиста, логопеда вищої кваліфікаційної категорії Сквирського ЗДО №2 «Малятко» на тему: Робота над складовою структурою слова у не мовленнєвих дітей.

Учасниками майстер – класу було 11 вчителів – логопеди, практичних психологів, вихователів дошкільних груп.

У ході майстер – класу було переглянуто презентацію на тему:«Робота над складовою структурою слова у немовленнєвих дітей».

Учасники майстер – класу мали змогу познайомитись з досвідом роботи Марценківської І.А. з питання про засвоєння складової структури слова в умовах аномального мовленнєвого розвитку дошкільника.

Логопед звернула увагу присутніх на обстеження мовлення дітей середнього дошкільного віку зі ЗНМ II рівня, познайомила з поняттям «ЗНМ»,під яким у сучасній логопедії розуміють складні мовленнєві розлади, за яких у дітей з нормою слуху та інтелекту спостерігають відхилення у формуванні мовленнєвої діяльності, тобто порушене засвоєння всіх компонентів мовленнєвої системи. Присутні мали змогу на практиці познайомитись з типовими помилками: елізією,додаванням зайвого складу,персеверацією,контамінацією,антиципацією.

Зосереджено увагу присутніх на етапахнавчально- корекційної роботи.

Спільно підбирали вправи, що проводились  в ігровій формі, вчились усувати помилки в уподібненні складів, формувати вміння переключатися з одного складу на інший, долати скорочення слів, особливо під час збігу приголосних у слові; формувати навички правильного використання слів різної складової будови, розрізняти складові системи слів і на цій основі усувати порушення, що проявляються в об’єднанні складових систем різних слів.

Метод «Світового кафе» дозволив обговорити питання та виробити методичні рекомендації вчителю – логопеду з роботи над складовою структурою слова у немовленнєвих дітей.

 « повернутися до списку новин