Засідання постійно діючого семінару для керівників закладів загальної середньої освіти Сквирського району

Дата: 16.11.2017 12:16

15 листопада 2017 року на базі Сквирської школи № 2 відбулося засідання постійно діючого семінару для керівників закладів загальної середньої освіти Сквирського району "Заклад загальної середньої освіти: вектори змін у контексті Нової української школи".

У семінарі брали участь завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти Сквирської РДА Людмила Корбут, методисти РМК та керівники усіх закладів загальної середньої освіти Сквирщини.

Перший з чотирьох семінарів-практикумів на базі школи № 2 був присвячений впровадженню компетентнісного змісту освіти у початковій школі. З метою і завданнями постійно діючого семінару присутніх познайомила завідуюча РМК Людмила Корбут,  а директор школи Валентина Малиновська розповіла про особливості компетентнісно зорієнтованого уроку в освітньому процесі початкової школи. Досвідом підготовки педагогічного колективу до практичної реалізації Концепції Нової української школи поділився заступник директора з навчально-виховної роботи Микола Петриченко, а заступник директора з навчально-виховної роботи в початкових класах Надія Соболь презентувала особливості організації роботи Школи майбутнього першокласника.

Під час практично-презентаційного блоку  учасники семінару побували на 16 уроках у 1 - 4 класах, на яких педагоги школи № 2 продемонстрували методи формування ключових компетентностей під час освітнього процесу в початкових класах. Керівники закладів освіти мали змогу побачити:

• ранкові зустрічі в  1-Б класі (учитель Таїса Хоцянівська), який бере участь в  пілотному проекті регіонального рівня "Розроблення та апробація навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти";
  • інтегроване навчання в класах, які навчаються за програмами Всеукраїнського науково-педагогічного проекту "Інтелект України", на уроках "Літературне читання" (1-А клас, учитель Тетяна Оленченко),  "Людина і світ" (2-А клас, учитель Світлана Тутберідзе), "Еврика, поглиблене вивчення математики" (3-А клас, учитель Жанна Приходько), "Навчаємося разом " (4-А клас, учитель Олена Мошинська);
  • уроки англійської мови  в 1-А класі (учитель Людмила Гиренко), 2-А клас (учитель Олена Омельченко), 2-Б класі (учитель Ірина Сінельнік), 4-А класі (учитель Людмила Зозуля) та форми організації позаурочної роботи з англійської мови з різновіковими групами учнів (учні 2-А, 5-А та 8-А класів, учитель Ольга Кухар);
  • формування ключових компетентностей на уроках фізичної культури (1-Б клас, учитель Олена Шевчун, та 2-В клас, учитель Олег Щуревський),  образотворчого мистецтва (2-Б клас, учитель Інна Негеля), "Я у світі" (4-Б клас, учитель Анна Старинець), "Природознавство" (4-В клас, учитель Віра Вуйко);
  • корекційні заняття для дітей, які охоплені  інклюзивним навчанням (учитель Оксана Назаренко)

Закінчився семінар-практикум круглим столом, під час якого учасники висловили власне бачення шляхів практичної реалізації Концепції Нової української школи, а директор Сквирської ЗОШ №2 Малиновська В.С. розповіла про подальші кроки в організації управлінської діяльності, методичної роботи з педагогами щодо впровадження сучасних освітніх технологій та участь у міжнародних та всеукраїнських проектах.