Вибухонебезпечні предмети

Дата: 02.08.2018 11:11

Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. До них належать:

·  артилерійські снаряди;

·  реактивні й інженерні міни;

·  авіабомби;

·  ручні гранати;

·  детонатори.

Всі вони містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів.

Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, являють собою хімічні сполуки різноманітного кольору - від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після довготривалого перебування , у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати, а в деяких випадках, після хімічної взаємодії з металевим корпусом боєприпасів, утворюють новий вид дуже чутливої сполуки.

Вибухонебезпечні предмети, що залишилися невиявленими після Великої Вітчизняної війни, можна знайти у водоймищах, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель і під час розкопок. Частіше вони виявляються в місцях колишніх бойових дій.

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

З метою своєчасного виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно: ретельно оглядати місцевість довкола дитячих оздоровчих таборів, туристичних баз, садів, будинків відпочинку.

Щоб уникнути нещасних випадків, потрібно пам'ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в грунті або у воді сильно змінюється. Вони під впливом вологи деформуються, іржавіють і від найменшого дотику вибухають.

Тому у випадку виявлення незнайомих або схожих на вибухонебезпечні предмети потрібно:

·  ні в якому випадку не чіпати їх;

·  організувати огородження або охорону місця знахідки;

·  терміново повідомити міліцію, військкомат, управління (відділ) з питань надзвичайних ситуацій або інші органи виконавчої влади;

·  видалити всіх сторонніх від місця знаходження боєприпасів.

БАТЬКИ, ВЧИТЕЛІ, ДОРОСЛІ !
ПАМ'ЯТАЙТЕ САМІ ТА РОЗ'ЯСНЮЙТЕ ДІТЯМ,
ЩО ЧІПАТИ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ НЕ МОЖНА
- ЦЕ ЗАГРОЖУЄ ЖИТТЮ!

ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТА ПОДІЯХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ "101"!