Сквирський РС ГУ ДСНС України у Київській області інформує

Дата: 01.06.2020 09:32

Як уберегти дітей від небезпеки під час літніх канікул

Такі довгоочікувані літні канікули... Вони приносять багато радісних вражень, захопливих подорожей, нових відчуттів, цікавих зустрічей. Щоб не зіткнутися з небажаними проблемами, ми маємо подбати про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Для цього не зайвим буде пригадати правила безпечної життєдіяльності, які можуть врятувати від небезпек і зберегти життя.

Як свідчить аналіз нещасних випадків з дітьми, небезпека може чекати навіть у власній квартирі, дворі чи будинку. Краще за все, щоб дорослі пояснили дитині, що найбільш небезпечні місця, такі, як підвали, горища, каналізаційні люки, будівельні майданчики, потрібно оминати.

Вулиці міста з його стрімкими автомобільними потоками – не найкомфортніше місце навіть для дорослої людини. Що вже казати про дітей! Перебуваючи на вулиці, діти обов’язково повинні дотримуватись правил дорожнього руху.

Як свідчить статистика, саме під час канікул різко зростає ймовірність трагічних випадків через пустощі дітей з вогнем, порушення правил експлуатації електричних та газових приладів. Тому нагадайте своїм дітям:

Правила протипожежної безпеки

1. Не грайся із сірниками та запальничками.
  2. Не суши речі над газовою плитою.
  3. Не розпалюй багаття.
  4. Не вмикай багато електроприладів одночасно, електромережа може перевантажитись та загорітись.
  5. Обов’язково вимикай електроприлади, коли ідеш з дому. Але не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель з розетки.
  6. На дачі або у селі не відчиняй грубку – від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.

Якщо виникла пожежа, а дорослих немає вдома

1. Якщо вогонь невеликий, накинь на нього товсту ковдру або залий водою.
  2. Якщо горить шнур електроприладу, перш ніж залити полум’я водою, вийми штепсель електроприладу з розетки. Гасити увімкнені електроприлади водою не можна!
  3. Якщо тобі не вдалося самостійно загасити вогонь, вибігай з квартири і клич на допомогу, зателефонуй до пожежної охорони за номером 101.
  4. Зателефонувавши до пожежної частини, чітко називай своє прізвище та адресу, де сталася пожежа.
  5. Не намагайся врятуватися від пожежі у шафі або іншому тісному місці – можеш учадіти там від газів, що виділяються під час горіння.
  6. Не можна відчиняти вікно, доки вогонь у кімнаті не згас, бо свіже повітря підживить його і полум’я спалахне з новою силою.
  7. До приїзду пожежників не панікуй, прикрий рот та ніс хустинкою (рушником), змоченою водою. Шукай вихід з кімнати, але не намагайся вистрибнути у вікно.
  8. Довірся пожежникам, виконуй усе, що вони накажуть.
  9. Якщо ти знаєш, що хтось не може вийти з будинку, який горить, повідом про це дорослих або пожежників.

Що робити, якщо у житловому приміщенні пахне газом?

1. Якщо хтось із дорослих є в будинку, негайно скажи їм про це.
  2. Відкрий усі вікна та кватирки, провітри помешкання.
  3. Перевір, чи перекриті на плиті конфорки газових горілок.
  4. Якщо ти вдома один, негайно телефонуй до екстреної служби газу за номером 104.
  5. У жодному разі не вмикай світло у загазованому та сусідніх приміщеннях і не запалюй вогонь.

Правила електробезпеки

Для запобігання ураження електричним струмом та попередження нещасних випадків Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва звертається до батьків з проханням:

1. Не залишайте дітей без нагляду.
  2. Інформуйте їх про правила поводження з електричними приладами та правила поведінки поблизу енергообладнання:
  • перш ніж увімкнути побутовий прилад, необхідно оглянути, чи непошкоджена вилка та ізоляція електричного проводу;
  • для того, щоб вимкнути побутовий прилад з розетки, потрібно триматися за вилку, а не за шнур;
  • не вставляти у розетку сторонні предмети (цвяхи, шпильки тощо);
  • не ремонтувати пошкоджені вимикачі, лампові патрони, штепсельні розетки, які знаходяться під напругою;
  • не проводити заміну перегорілих або пошкоджених електричних лампочок, які увімкнуті в освітлювальну мережу;
  • не вбивати цвяхи в стіни у місцях можливого знаходження електропроводки;
  • у жодному разі не підніматись по опорах ліній електропередач до електропроводів та на дахи споруд, над якими проходять електричні проводи;
  • не проводити ігри поблизу ліній електропередач;
  • у разі виявлення обірваного проводу лінії електропередач у жодному разі не наближатись до нього і негайно повідомити про це дорослих;
  • не заходити на територію загороджених трансформаторних підстанцій та в їх приміщення.
  1. Постійно нагадуйте дітям, як необхідно поводитись у критичній ситуації, коли у біду потрапляють вони або хтось з їхніх друзів.

Сквирський РС ГУ ДСНС