Сектор освіти Сквирської РДА

На струнах Кобзаревої душі!

     Що канікули можна проводити з цікавістю і користю, підтвердили вихованці Сквирського дитячого будинку «Надія», які 29 березня 2018 року приготували вірші, щоб вшанувати пам’ять видатного українського поета, прозаїка, драматурга, письменника Тараса Григоровича Шевченка.

     

Вихователь Ліліана Василівна Коваленко розповіла про дитячі роки поета, його викуп з кріпацтва, роки творчості у засланні та на волі.

      За одне коротке життя Тарас Шевченко подолав шлях, якого вистачило б на десять пересічних людських життів –кріпак і митець, солдат і громадський діяч, поет і мислитель.

       В ході свята діти декламували твори, лунали пісні Тараса Григоровича.

       Соціальним педагогом Наталією Олександрівною Стовбецькою зосереджено увагу, що Тарас Шевченко залишився сиротою  на одинадцятому  році життя (поетова мати померла 20.VIII 1823, а батько — 21.III 1825).

        Дитячі враження залишили глибокий слід у свідомості Шевченка та мали величезний вплив на формування його особистості, і на всю його творчість.

       Він відчув на собі, що таке кріпацтво, знущання сильного над слабким, голод, сирітство, найми і виснажливу працю.

     Діти зробили висновок, що одна з характерних особливостей творчості Тараса Шевченка полягає в асоціативній єдності епізодів  біографії автора з життям його героїв.

     А також, що творчість Кобзаря є актуальною і нині та побажали всім присутнім мирного неба  над головою і люблячих сімей для кожної сироти.

 

       « повернутися до списку новин